20.9 C

Πανιώνιος – Χανιά 2-2: Με πολλές δοκιμές από τον Παπαβασιλείου

Την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του και παράλληλα να δοκιμάσει πράγματα, είχε ο Νίκι Παπαβασιλείου, στο σημερινό φιλικό του Πανιωνίου με τα Χανιά, που έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2, στη Νέα Σμύρνη.

Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν στο 48’ με πέναλτι που κέρδισε ο Οικονομίδης και εκτέλεσε εύστοχα ο Αραμπούλι, για να απαντήσουν οι Κρητικοί με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τριανταφυλλάκου στο 63ο λεπτό.

Ο Οικονομίδης είδε το σουτ του να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του στο 76’, ενώ τα Χανιά προηγήθηκαν οκτώ λεπτά μετά, ξανά με γκολ του Τριανταφυλλάκου Για να έρθει ο Τσιλούλης και με ωραίο τελείωμα, από την ασίστ του Σιντί Αλί στο 88’

Στα δυσάρεστα για τον Παπαβασιλείου, που έκανε σήμερα το ανεπίσημο ντεμπούτο του στον πάγκο των Νεοσμυρνιωτών, ήταν ο τραυματισμός του Άρσε, που αποχώρησε με ενοχλήσει στο δεξί του πόδι.

Πανιώνιος: Κότνικ (46’ Μαλέρμπ), Σαραμαντάς (46’ Λυμπεράκης), Κόρμπος, Μαξίμοβιτς (60′ Μπαξεβάνος), Αραμπούλι (68’ Σέλκος), Καμαρά (60’ Γρίβας), Σταυρόπουλος, Ρέντζας (46’ Σιντι Αλί), Άρσε (31’ λ.τρ. Οικονομίδης), Τσιλούλης (89’ Κιάκος), Παπαγεωργίου.

Χανιά: Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Ουνγιαλίδης, Σωτηράκος, Γρομητσάρης, Πάνος, Λεοζίνιο, Μουμίν, Παναγιωτούδης, Αρναρέλλης, Τζιώρας, Σελινιωτάκης, Καραγεώργης, Μαρτίνες. Αγωνίστηκαν και οι: Κουσκουνας, Δημητριάδης, Τριανταφυλλάκος, Βρετός και Παπαχρήστος.