13.2 C

Πάρμα – Ίντερ 1-2: Ανατροπή από… αέρος σε 3 λεπτά

Δια πυρός και σιδήρου πήρε το τρίποντο στην έδρα της Πάρμα η Ίντερ. Οι νερατζούρι βρέθηκαν επτά λεπτά μακριά από την ήττα, ωστόσο κατάφεραν να φέρουν τούμπα το ματς μέσα σε τρία λεπτά στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης (1-2).

Ο Ζερβινιό ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 15′ και με το δικό του γκολ η Πάρμα βρέθηκε ακόμα πιο κοντά στις ευρωπαϊκές θέσεις. Ωστόσο, η Ίντερ είχε διαφορετική άποψη…

Στο 84′ ο Ντε Φράι με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 και τρία λεπτά αργότερα από τη σέντρα του Μόουζες, ο Μπαστόνι έγραψε το 1-2 στο 87′ και διατήρησε την ομάδα του στην τρίτη θέση.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 28ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 26/6

Γιουβέντους – Λέτσε 4-0 (53′ Ντιμπάλα, 62′ πεν. Ρονάλντο, 83′ Ιγκουαΐν, 85′ Ντε Λιχτ)

Σάββατο 27/6

Μπρέσια – Τζένοα 2-2 (10′ Ντοναρούμα, 13′ Σεμπρίνι / 38′ πεν. Φάλκε, 70′ πεν. Πιναμόντι)

Κάλιαρι – Τορίνο 4-2 (12′ Νάντες, 17′ Σιμεόνε, 46′ Ναϊνγκολάν, 68′ πεν. Πέδρο / 60′ Μπρέμερ, 66′ Μπελότι)

Λάτσιο – Φιορεντίνα 2-1 (67′ πεν. Ιμόμπιλε, 83′ Λουίς Αλμπέρτο / 25′ Ριμπερί)

Κυριακή 28/6

Μίλαν – Ρόμα 2-0 (76′ Ρέμπιτς, 89′ πεν. Τσαλχάνογλου)

Ουντινέζε – Αταλάντα 2-3 (31′, 87′ Λαζάνια / 9′ Σαπάτα, 71′, 79′ Μουριέλ)

Σαμπντόρια – Μπολόνια 1-2 (88′ Μπονατσόλι / 70′ πεν. Μπάροου, 75′ Ορσολίνι)

Σασσουόλο – Βερόνα 3-3 (53′, 77′ Μπόγκα, 90+7′ Ροζέριο / 51′ Λάζοβιτς, 57′ Στεπίνσκι, 68′ Πεσίνα)

Νάπολι – ΣΠΑΛ 3-1 (4′ Μέρτενς, 36′ Καγεχόν, 78′ Γιουνές / 29′ Πετάνια)

Πάρμα – Ίντερ 1-2 (15′ Ζερβινιό / 84′ Ντε Φράι, 87′ Μπαστόνι)