17.9 C

ΠΑΣ Γιάννινα – Ατρόμητος 1-1: Όρθιοι οι Περιστεριώτες στο ντεμπούτο του Κόλμαν

Για δεύτερο σερί παιχνίδι ο ΠΑΣ Γιάννινα έμεινε στο 1-1, αυτή τη φορά έχοντας αντίπαλο τον Ατρόμητο στο ντεμπούτο του Κρις Κόλμαν.

Τα δύο γρήγορα τέρματα στο ματς έδωσαν την ελπίδα για αρκετά γκολ, εντούτοις Άγιαξ της Ηπείρου και Περιστεριώτες δεν κατάφεραν να σκοράρουν στο υπόλοιπο του αγώνα.

Χρειάστηκαν λιγότερο από πέντε λεπτά στο πρώτο ημίχρονο για να πετύχουν γκολ οι δύο ομάδες. Ο Ευθύμης Κουλούρης δευτερόλεπτα μετά την έναρξη έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενος, όμως γρήγορα ο Περέα έδωσε την απάντηση ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 3′.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός είχε πέσει αισθητά, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να δυσκολεύονται στο να δημιουργήσουν φάσεις. Η εξέλιξη του παιχνιδιού δεν έφερε γκολ, με τον Γιαννιώτη να κρατά το σκορ στο 1-1 στα σουτ που επιχείρησαν οι γηπεδούχοι. Το αποτέλεσμα μάλλον τελικά ικανοποίησε και τις δύο πλευρές αφού οι Περιστεριώτες προσπαθούν να κάνουν ένα αγωνιστικό ριστάρτ υπό τις οδηγίες του νέου τους προπονητή.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-1

Διαιτητής: Μανούχος

Γήπεδο: Ζωσιμάδες

Σκόρερ:  3′ Περέα / 1′ Κουλούρης

ΠΑΣ Γιάννινα (Μεταξάς): Σούλης, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Καραχάλιος, Γκαρντάβσκι, Στάνκο, Μπρένερ, Σνάιντερ, Μορέιρα (63′ Λώλης), Περέα.

Ατρόμητος (Κόλμαν): Γιαννιώτης, Καστεγιάνο, Βασιλαντωνόπουλος, Γκαλβάο, Στρούγγης, Ντένιτς, Καρτάλης (66′ Χαρίσης), Σάλομον, Σπιριντόνοβιτς (66′ Μουνίθ), Μπεντινέλι (89′ Νταβιώτης), Κουλούρης.