20.7 C

ΠΑΣ Γιάννινα – Ατρόμητος: Το πέναλτι των γηπεδούχων και οι κεφαλιές των Γούτα-Στρούγγη για το 1-2 (vid)

Φοβερό παιχνίδι στους «Ζωσιμάδες» στην αναμέτρηση του ΠΑΣ με τον Ατρόμητο που κλείνει την αυλαία των πρώτων παιχνιδιών της 6ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Στο 24′ ο Στρούγγης με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μουνίθ.

Εννέα λεπτά αργότερα, οι Ηπειρώτες έφεραν το παιχνίδι στα ίσα. Ο Μουνίθ ανέτρεψε τον Ελευθεριάδη που κέρδισε το πέναλτι και από την άσπρη βούλα έφερε προσωρινά το παιχνίδι στα ίσα.

Ο Ατρόμητος ξαναχτύπησε από… αέρος και ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους, ο Γούτας με κεφαλιά έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του Νταμίρ Κάναντι για το 1-2.