21 C

Πασιένσια: Να δείξουμε διαφορετικό πρόσωπο απέναντι στον Ολυμπιακό

Η Άιντραχτ συνέχισε την κατηφόρα της στη Bundesliga μετά την παρένθεση της μεγάλης νίκης στην Αλιάντς Αρίνα απέναντι στην Μπάγερν και με την επιστροφή από το διάλειμμα των εθνικών ομάδων γνώρισε οδυνηρή αλλά δίκαιη ήττα από την Χέρτα Βερολίνου (1-2) εντός έδρας.

Οι Αετοί της Φρανκφούρτης θα ψάξουν εκ νέου αντίδραση στο επερχόμενο ματς με τον Ολυμπιακό για την τρίτη αγωνιστική του Europa League (21/10), προκειμένου να μην χάσουν από νωρίς και το τρένο της Ευρώπης.

Σε δηλώσεις του, μετά τη νέα γκέλα με την Χέρτα, ο Πορτογάλος επιθετικός και σκόρερ του μοναδικού τέρματος των Αετών, Γκονσάλο Πασιένσια έκανε λόγο για την επόμενη μέρα της ομάδας του, όπου θα κληθεί να αλλάξει άρδην την εικόνα της στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, που ο ίδιος γνωρίζει καλά από το σύντομο πέρασμά του το 2016.

Αναλυτικά τα όσα είπε:

«Δεν μας ενδιαφέρουν τα στατιστικά επειδή δεν κερδίσαμε. Το πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλό. Γίναμε καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο, παλέψαμε. Αλλά στο τέλος της ημέρας χάσαμε. Τώρα πρέπει να κοιτάξουμε ξανά γρήγορα και να αναλύσουμε αυτό που δεν κάναμε καλά σήμερα. Πρέπει να δείξουμε ένα διαφορετικό πρόσωπο την Πέμπτη», ήταν τα λόγια του Πορτογάλου άσου.