17.9 C

Πέταξε εκτός τον Μιλιβόγεβιτς ο Χολέμπας (vid)

Η Γουότφορντ κέρδισε με 2-1 την Κρίσταλ Πάλας και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας

Σε μία κόντρα με «ερυθρόλευκο» χρώμα η Γουότφορντ του Χοσέ Χολέμπας κέρδισε με 2-1 την Κρίσταλ Πάλας του Μιλιβόγεβιτς και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας. Ο πρώην αριστερός μπακ του Ολυμπιακού βέβαια στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου τραυματίστηκε και έγινε αλλαγή.

Όσον αφορά το ματς η Γουότφορντ ήταν αυτή, που κατάφερε να ανοίξει το σκορ, καθώς στο 27′ ο Καπουέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 62′, όμως, ήρθε η απάντηση της Κρίσταλ Πάλας με τον Μπατσουαγί να σκοράρει με ωραίο πλασέ.

Οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με γκολ του Γκρέι στο 79′, είχε μπει τρία λεπτά νωρίτερα, πήραν τη νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση.