17.6 C

Premier League: Κράτησε τον βαθμό η Λέστερ, ο Αντόνιο υπέγραψε «διπλό» της Γουεστ Χαμ στο 90′

Σημαντική νίκη πήρε η Γουέστ Χαμ στην έδρα της Λιντς, αφού επικράτησε με 1-2. Τη νίκη στους Λονδρέζους χάρισε ο  Αντόνιο στο 90′ σε ένα παιχνίδι που είχε πολλές συγκινήσεις.

Το σκορ άνοιξε ο Ραφίνια για τους γηπεδούχους μόλις στο 19ο λεπτό, όταν εξαπέλυσε ένα άπιαστο σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 67′ ο Φίρπο με αυτογκόλ ισοφάρισε σε 1-1, πριν έρθει ο Αντόνιο στο 90′ για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του.  Φανταστικό παιχνίδι έγινε και στο Κινγκ Πάουερ, με τη Λέστερ να καταφέρνει να κρατήσει την ισοπαλία στο τέλος.

Στο 12′ ο Τζέιμι Βάρντι πέτυχε αυτογκόλ με το οποίο προηγήθηκε η Μπέρνλι, ενώ ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε στο 37′ σε 1-1. Πέντε λεπτά πριν από το φινάλε του ημιχρόνου, ο Κορνέτ έβαλε εκ νέου μπροστά τη Μπέρνλι.

Στο 85′ και πάλι ο Τζέιμι Βάρντι ισοφάρισε για τις Αλεπούδες, σε 2-2 σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος, αφού το γκολ του Γουντ ακυρώθηκε για οφσάιντ στις καθυστερήσεις.