14.3 C

Premier League: Νίκες για Τότεναμ και Μπρέντφορντ, κόλλησε με την Κρίσταλ Πάλας η Λέστερ

Ακόμα ένα σπουδαίο διπλό πήρε η Μπρέντφορντ στο φετινό πρωτάθλημα που αυτή τη φορά νίκησε με 1-2 τη Γουέστ Χαμ στο Λονδίνο.

Οι Μέλισσες προηγήθηκαν στο 20′ με το γκολ του Εμπουμό, ενώ στο 80′ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Μπόουεν. Η λύτρωση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 90+4′ με το γκολ του Γουισά χαρίζοντας στην ομάδα του ακόμα μία σημαντική νίκη.

Αν και δυσκολεύτηκε η Τότεναμ κατάφερε να πετύχει μία νίκη ψυχολογίας απέναντι στην Άστον Βίλα με 2-1. Το σκορ άνοιξε ο Χόιμπεργκ στο 27′, ενώ στο 67′ οι Χωριάτες ισοφάρισαν με το τέρμα του Γουότκινς.

Λίγο αργότερα ο Τάργκετ θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και θα χαρίσει στην ομάδα του Νούνο Σάντος μία σπουδαία νίκη.

Η Λέστερ αν και προηγήθηκε με 0-2 με τα γκολ του Βάρντι και του Ιχεανάτσο στο πρώτο μέρος, στην επανάληψη τα έκανε όλα λάθος και ισοφαρίστηκε με τα γκολ του Ολίσε στο 61′ και του Σλουπ στο 72′. Οι Αλεπούδες διανύουν μία περίοδο ντεφορμαρίσματος και ψάχνουν το αντίδοτο για να μην χάσουν κι άλλο έδαφος για τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 7ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 2/10

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Έβερτον 1-1 (43′ Μαρσιάλ / 65′ Τάουνσεντ)

Γουλβς – Νιούκαστλ 2-1 (20′, 58′ Χουάνγκ / 41′ Χέντρικς)

Λιντς – Γουότφορντ 1-0 (18′ Ντιέγκο Γιορέντε)

Μπέρνλι – Νόριτς 0-0

Τσέλσι – Σαουθάμπτον 3-1 (9′ Τσάλομπα, 84′ Βέρνερ, 89′ Τσίλγουελ / 60′ πεν. Γουόρντ-Πράουζ)

Μπράιτον – Άρσεναλ 0-0