25.3 C

Premier League: Συνεχίζει το σερί της η Άρσεναλ, στάση στο «Γκούντισον Παρκ» για την Τότεναμ του Κόντε (vid)

Η ανοδική πορεία της Άρσεναλ καλά κρατεί. Οι «Κανονιέρηδες» επικράτησαν με 1-0 της Γουότφορντ χάρη σε τέρμα του Σμιθ-Ρόου, έφτασε τις 4 συνεχόμενες νίκες και πλέον βλέπουν την… αγαπημένη τους 4η θέση να πλησιάζει.

Στα άλλα ματς που ξεκίνησαν στις 16:00 στο Νησί, ο Κόντε επέστρεψε με γκέλα στο Νησί, καθώς η Τότεναμ έκανε στάση με λευκή ισοπαλία (0-0) στο «Γκούντισον Παρκ», ενώ Λιντς και Λέστερ «κόλλησαν» επίσης στην ισοπαλία με το αποτέλεσμα να καθορίζεται μέσα σε 2 λεπτά.

Στην επιστροφή του στα γήπεδα της Premier League ο Αντόνιο Κόντε δεν μπόρεσε να αλλάξει τη μοίρα της Τότεναμ, καθώς τα Σπιρούνια έμειναν στο μηδέν με την μαχητική Έβερτον και δεν μπόρεσαν να ξεκολλήσουν από την 9η θέση.

Από εκεί και πέρα Λιντς και Λέστερ μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στην έδρας της πρώτης, με τους Ράφαελ Ντίς (26′) και Μπαρνς (28′) να κρίνουν τα πάντα μέσα σε ένα δίλεπτο στο πρώτο ημίχρονο.

ΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 11ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 5/11

Σαουθάμπτον – Άστον Βίλα 1-0 (3’ Άρμστρονγκ)

Σάββατο 6/11

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μάντσεστερ Σίτι 0-2 (7′ αυτ. Μπαϊγί, 45′ Μπερνάρντο Σίλβα)

Κρίσταλ Πάλας – Γουλβς 2-0 (61′ Ζαχά, 78′ Γκάλαχερ)

Μπρέντφορντ – Νόριτς 1-2 (60′ Χένρι / 6′ Νόρμαν, 29′ πεν. Πούκι)

Τσέλσι – Μπέρνλι 1-1 (33′ Χάβερτς / 80′ Βίντρα)

Μπράιτον – Νιούκαστλ 1-1 (24′ πεν. Τροσάρ / 66′ Χέιντεν)