23.5 C

Ρεάλ: Μαρσέλο και Ράμος πανηγύρισαν το γκολ της Βαγιαδολίδ! (vid)

Η Βαγιαδολίδ πήρε το προβάδισμα απέναντι στην Ατλέτικο Μαδρίτης, με τους Μαρσέλο και Σέρχιο Ράμος να πανηγυρίζουν το γκολ από τις εξέδρες, το οποίο βέβαια, τους βγήκε «ξινό», αφού λίγο αργότερα η Βιγιαρεάλ άνοιξε το σκορ απέναντι στη Ρεάλ.

Η φετινή La Liga ολοκληρώνεται με τη σημερινή αγωνιστική και η Ρεάλ με την Ατλέτικο δίνουν τη δική τους μάχη για το «στέμμα» της πρωταθλήτριας ομάδας της φετινής σεζόν.

Για την ακρίβεια, οι «μερένγκες» χρειάζονται ισοπαλία ή ήττα της Ατλέτικο με τη Βαγιαδολίδ, αλλά και δική τους νίκη απέναντι στη Βιγιαρεάλ για να κατακτήσουν το πρωτάθλημα της Αγγλίας.

Μάλιστα, οι οιωνοί ήταν αρκετά θετικοί αρχικά για την ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν, αφού στο οι «ροχιμπλάνκος» βρέθηκαν να χάνουν με 1-0 από το 18ο λεπτό χάρη στο τέρμα του Όσκαρ Πλάνο.

Χαρακτηριστική ήταν η αντίδραση των Μαρσέλο και Ράμος, όταν πληροφορήθηκαν για το γκολ της Βαγιαδολίδ, με τους δύο παίκτες να το πανηγυρίζουν από την εξέδρα. Παρόλα αυτά, η χαρά τους δεν διήρκεσε για πολύ, αφού μόλις δύο λεπτά αργότερα η Ρεάλ δέχθηκε γκολ από τον Πίνο, ο οποίος δυσκόλεψε το έργο των Μαδριλένων.