Ρέαμπτσιουκ: Λυπάμαι γιατί δεν μπορούμε να ζήσουμε τη γιορτή με τους φιλάθλους μας

Ο Όλεγκ Ρέαμπτσιουκ μίλησε για την κατάκτηση του ελληνικού Πρωταθλήματος, εστιάζοντας στην απουσία των φιλάθλων του Ολυμπιακού από το γήπεδο λόγω κορωνοϊού, καθώς δεν θα μπορέσουν να γιορτάσουν μαζί τον τίτλο.

Ο Μολδαβός αριστερός μπακ πιστεύει πως σύντομα ο κόσμος των Ερυθρόλευκων θα βρεθεί στο γήπεδο για να δει ξανά από κοντά την αγαπημένη του ομάδα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ρέαμπτσιουκ στα κανάλια Novasports:

Για την ήττα από τον ΠΑΟΚ (18/4, 2-0): «Είμαστε, προφανώς, απογοητευμένοι από το αποτέλεσμα στην Τούμπα. Δεν πήγαμε εκεί για να έχουμε αυτό το αποτέλεσμα. Θέλαμε να κάνουμε κάτι καλύτερο. Προσπαθήσαμε. Ξεκινήσαμε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο. Είχαμε τις ευκαιρίες για να σκοράρουμε, αλλά δυστυχώς δεν το καταφέραμε στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε τις δικές του ευκαιρίες και έτσι κάπως ήρθε η ήττα. Αυτό είναι το άσχημο. Το καλό, όμως, είναι ότι μετά από πολύ λίγο χρόνο έρχεται το επόμενο παιχνίδι, το οποίο σε αναγκάζει να αφήσεις πίσω σου ό,τι έγινε και να προχωρήσεις παρακάτω. Ως αποτέλεσμα, η ήττα δεν μπορεί να θεωρηθεί χρήσιμη. Θέλουμε να νικάμε όλα τα παιχνίδια».

Για την κατάκτηση του τίτλου: «Είμαι πάρα πολύ ευτυχισμένος για το Πρωτάθλημα. Λυπάμαι, όμως, που οι καταστάσεις είναι έτσι και δεν μπορούμε να ζήσουμε τη φιέστα και τη γιορτή με τους φιλάθλους μας. Αυτό είναι κάτι άσχημο, όμως πιστεύω ότι πολύ σύντομα θα βρεθούν μαζί μας».

Για το παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης (21/4, 17:15): «Ξέρουμε ότι ο Αστέρας Τρίπολης είναι ένας δύσκολος αντίπαλος μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Και για αυτό θα τα δώσουμε όλα μέσα στο γήπεδο για να ξεπεράσουμε και αυτό τον αντίπαλο και να νικήσουμε».