16.7 C

Ρεκόρ του Παπαδόπουλου με τον Αστέρα Τρίπολης

Ο Νίκος Παπαδόπουλος συμπλήρωσε 379 λεπτά χωρίς να έχει δεχθεί γκολ, επίδοση που αποτελεί ρεκόρ για τον ίδιο

Ο Νίκος Παπαδόπουλος μετά το «clean sheet» στο παιχνίδι με τον ΠΑΣ Γιάννινα, κατάφερε να πετύχει ένα ατομικό ρεκόρ, το οποίο μάλιστα συνδυάστηκε με νίκη της ομάδας του. Συγκεκριμένα ο Έλληνας τερματοφύλακας συμπλήρωσε 379 χωρίς να δεχθεί γκολ.

Να αναφέρουμε ότι ο Παπαδόπουλος δεν κατάφερνε να κρατήσει το μηδέν σε δύο διαδοχικά ματς, ενώ το προηγούμενο ρεκόρ του ήταν 312 λεπτά με τη Λαμία. Τελευταίο γκολ που δέχθηκε ήταν αυτό κόντρα στη Ξάνθη από  τον Έρικ Γέντρισεκ.

Από εκεί και πέρα έχει κρατήσει απαραβίαστη την εστία του στα ματς με Λαμία (0-0), ΑΕΛ (2-0), Λεβαδειακό (0-2) και ΠΑΣ Γιάννινα (1-0).