19.7 C

Σαλερνιτάνα – Γιουβέντους 0-2: Βάλσαμο στις πληγές της (vid)

Δεν είχε πρόβλημα να πάρει ένα εύκολο τρίποντο εκτός έδρας απέναντι στη Σαλερνιτάνα η Γιουβέντους, ώστε να ξαναμπει σε τροχιά νικών και να μειώσει στους τέσσερις βαθμούς την απόσταση της από την τετράδα (0-2).

Έστω και απέναντι στην ουραγό λοιπόν οι φιλοξενούμενοι έκαναν μια καλή εμφάνιση μετά από μεγάλο διάστημα και θα μπορούσαν να έχουν πετύχει και περισσότερα τέρματα. Εξάλλου το τελευταίο διάστημα δεν κυλά ιδανικά για τη Μεγάλη Κυρία που προερχόταν από διαδοχικές ήττες.

Το σκορ άνοιξε στο 21ο λεπτό ο Ντιμπάλα με ένα καταπληκτικό σουτ, ενώ ο Μοράτα διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Να σημειωθεί πως στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μοράτα κέρδισε πέναλτι, άφησε τον Ντιμπάλα να εκτελέσει αλλά ο Αργεντινός φορ γλίστρησε και η μπάλα κατέληξε ψηλά άουτ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 15ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Τρίτη 30/11

Αταλάντα – Βενέτσια 4-0 (7′, 12′, 67′ Πάσαλιτς, 57′ Κούπμαϊνερς)

Φιορεντίνα – Σαμπντόρια 3-1 (23′ Καγιεχόν, 32′ Βλάχοβιτς, 45′ Σότιλ / 15′ Γκαμπιαντίνι)

Σαλερνιτάνα – Γιουβέντους 0-2 (21′ Ντιμπάλα, 70′ Μοράτα)

Βερόνα – Κάλιαρι 0-0