15.9 C

Σάλκε – Βέρντερ 1-3: Έφτασαν τα 18 σερί παιχνίδια χωρίς νίκη οι Βασιλικοί Μπλε

Έχει ξεχάσει τι σημαίνει νίκη, αλλά συνεχίζει με τον ίδιο προπονητή: Η Σάλκε μετά τη συντριβή με 8-0 στο Μόναχο από την Μπάγερν, ηττήθηκε και με 3-1 από τη Βέρντερ Βρέμης στην εντός έδρας πρεμιέρα της. Συμπλήρωσε τα 18 σερί παιχνίδια χωρίς νίκη, αφού τελευταία φορά που πανηγύρισε τρίποντο ήταν στις 17 Ιανουαρίου!

Ο Φέλκρουγκ ήταν εκείνος που σκόραρε και τα τρία τέρματα της νίκης για την ομάδα του, με τη Σάλκε – που ολοκλήρωσε το ματς με δέκα λόγω της αποβολής του Κάμπακ – να πετυχαίνει το γκολ της τιμής στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ουτ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 25/9

Χέρτα Βερολίνου – Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-3 (77′ αυτ. Χιντερέγκερ / 30′ πεν. Αντρέ Σίλβα, 36′ Μπας Ντοστ, 71′ Ρόντε)

Σάββατο 26/9

Αρμίνια Μπίλεφεντ – Κολωνία 1-0 (78′ Έντμουντσον)

Γκλάντμπαχ – Ουνιόν Βερολίνου 1-1 (56′ Τουράμ / 80′ Σλότερμπεκ)

Λεβερκούζεν – Λειψία 1-1 (20′ Ντεμιρμπάι / 14′ Φόρσμπεργκ)

Μάιντς – Στουτγκάρδη 1-4 (13′ Κουάισον / 45′ Βαμανγκιτούκα, 61′ Ντινταβί, 80′ Κλίμοβιτς, 86′ Καλάιτζιτς)

Άουγκσμπουργκ – Ντόρτμουντ 2-0 (40′ Ουντοκάι, 54′ Καλιτζιούρι)

Σάλκε – Βέρντερ Βρέμης 1-3 (90+3′ Ουτ / 22′, 37′, 59′ πεν. Φέλκρουγκ)