Σεντ Ετιέν – Μονακό 0-4: Οι Μονεγάσκοι έσπειραν τον τρόμο στην παρέα του Σισέ

ΣΕ ΠΡΩΤΟ ΠΛΑΝΟ

Στο -1 από τις θέσεις που οδηγούν στο επόμενο Champions League βρίσκεται η Μονακό που επικράτησε με 4-0 εκτός έδρας της Σεντ Ετιέν.

Ο Παπέ Αμπού Σισέ (αγωνίζεται με τη μορφή δανεισμού από τον Ολυμπιακό) αγωνίστηκε όλο το 90λεπτο σε τριάδα στην άμυνα κατόπιν επιλογής του προπονητή του Κλοντ Πιέλ. Η αλήθεια είναι πως ο διεθνής Σενεγαλέζος στόπερ δεν βρέθηκε σε καθόλου καλό βράδυ.

Ο Γιόβετιτς έχασε πέναλτι στο 12′, αλλά ένα λεπτό αργότερα με υπέροχο σουτ πέτυχε το 0-1. Στο 55′ ο Τσουαμενί σημείωσε το 0-2, ενώ στο 64′ από το λάθος του Νεγού ο Ντιόπ βγήκε τετ α τετ και πέτυχε το 0-3. Το τελικό 0-4 σημείωσε το Ντιατά στο 76′ μετά από το γύρισμα του Φάμπρεγας.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 30ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 19/3

Σεντ Ετιέν – Μονακό 0-4 (13′ Γιόβετιτς, 55′ Τσουαμενί, 64′ Ντιόπ, 76′ Ντιατά)

ΑΠΟΨΗ

EURO 2020: O ANT1 έχει χάσει την μπάλα από την πρεμιέρα κιόλας…

Από την έλλειψη χρονομέτρου και σκορ στην πρεμιέρα μέχρι τις ελαφρώς... σεξιστικούλες διαφημίσεις γνωστής στοιχηματικής εταιρίας και από εκεί στην «εξαφάνιση» της επανέναρξης του Δανία - Φινλανδία, τα φάουλ του ANT1 είναι απανωτά