18.4 C

Serie A: Απίστευτη ανατροπή για Ίντερ, καθάρισε από ημίχρονο η Ρόμα

Η Ίντερ βρέθηκε κάποια λεπτά μακριά από μία βαριά ήττα στο Μιλάνο από την Τορίνο. Οι νερατζούρι άργησαν (πολύ) να δείξουν ένα συμπαθητικό αγωνιστικό πρόσωπο και θα μπορούσαν να το πληρώσουν, αλλά η ποιότητα των παικτών τους δεν τους το επέτρεψε.

Η Τορίνο προηγήθηκε με 0-2 μέσα στο Σαν Σίρο χάρη στα γκολ των Τζάτζα (45+2′) και Ανσάλντι (62′) από την άσπρη βούλα, αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Αλέξις Σάντσες μείωσε σε 1-2.

Τρία λεπτά αργότερα ο Λουκάκου ισοφάρισε σε 2-2, ενώ στο 84′ ο διαιτητής βρήκε πέναλτι πάνω στο μαρκάρισμα του (εκτεθειμένου) Ασράφ για να κάνει το 3-2 ο Βέλγος. Με δική του ασίστ ο Λαουτάρο Μαρτίνες διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Η Ρόμα επιβλήθηκε την ίδια ώρα με 3-0 της Ρόμα. Ο Μαγιοράλ στο 28′ άνοιξε το σκορ, ενώ ο Μιχιταριάν πέτυχε άλλα δύο τέρματα, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται από το πρώτο μέρος. Μεγάλο διπλό πέτυχε και η Σασουόλο που πέρασε με 2-0 από την έδρα της Βερόνα και έπιασε τους 18 βαθμούς.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 8ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 21/11

Κροτόνε – Λάτσιο 0-2 (21′ Ιμόμπιλε, 58′ Κορέα)

Σπέτσια – Αταλάντα 0-0

Γιουβέντους – Κάλιαρι 2-0 (38′, 42′ Ρονάλντο)

Κυριακή 22/11

Φιορεντίνα – Μπενεβέντο 0-1 (52′ Ιμπρότα)

Βερόνα – Σασουόλο 0-2 (42′ Μπογκά, 76′ Μπεράρντι)

Ίντερ – Τορίνο 4-2 (64′ Αλέξις Σάντσες, 67′, 84′ πεν. Λουκάκου, 90′ Λαουτάρο Μαρτίνες / 45+2′ Τζάτζα, 62′ πεν. Ανσάλντι)

Ρόμα – Πάρμα 3-0 (28′ Μαγιοράλ, 32′, 40′ Μιχιταριάν)

Σαμπντόρια – Μπολόνια 1-2 (7′ Θόρσμπι / 44′ αυτ. Ρετζίνι, 52′ Ορσολίνι)

Ουντινέζε – Τζένοα (19:00)

Νάπολι – Μίλαν (21:45)