21 C

Serie A: Σαν να μην πέρασε μια μέρα για τη σαρωτική Αταλάντα

Η Serie A επέστρεψε και η Αταλάντα που βρέθηκε στο επίκεντρο λόγω της εξάπλωσης του κορωνοϊού έμοιαζε σαν να μην έλειψε ποτέ από το γήπεδο και από τα επίσημα ματς.

Η ομάδα του Μπέργκαμο επιβλήθηκε με 4-1 της Σασουόλο και έπιασε πολύ υψηλά επίπεδα απόδοσης. Μόλις στο 16′ ο Τζιμσίτι άνοιξε με προβολή το σκορ, ενώ ο Σαπάτα έγραψε στο 31′ το 2-0. Το 3-0 ήρθε με αυτογκόλ του Μπουραμπία, ενώ ο Σαπάτα πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τέταρτο συνολικά στο ματς για το 4-0 στο 66′.

Η Σασουόλο το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 4-1 με τον Μπουραμπιά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης. Για τους φιλοξενούμενους βασικός σε όλη την αναμέτρηση αγωνίστηκε ο Κυριακόπουλος.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ KAI ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 26ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 20/6

Τορίνο – Πάρμα 1-1 (15′ Ενκουλού / 31′ Κούτσκα)

Βερόνα – Κάλιαρι 2-1 (14′, 25′ Ντε Καρμίνε / 43′ Σιμεόνε)

Κυριακή 21/6

Αταλάντα – Σασουόλο 4-1 (16′ Τζιμσίτι, 31′, 66′ Σαπάτα, 37′ αυτ. Μπουραμπιά / 90+2′ Μπουραμπιά )

Ίντερ – Σαμπντόρια (22:45)