14.4 C

Σεβίλλη – Γρανάδα: Απίστευτη γκάφα του διαιτητή, έληξε νωρίτερα το ματς και το ξεκίνησε ξανά! (vid)

Απίστευτο σκηνικό έλαβε χώρα στην αναμέτρηση της Σεβίλλη με τη Γρανάδα (2-1), με τον διαιτητή να λήγει το ματς στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων (συνολικά 4′) και να φωνάζει στη συνέχεια τους παίκτες πίσω στον αγωνιστικό χώρο για το ένα λεπτό που απέμεινε.

Η Γρανάδα, η οποία έχοντας μειώσει στις καθυστερήσεις τη Σεβίλλη σε 2-1, είδε τον ρέφερι Μπενγκοετσέα να λήγει το ματς στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ ο επιπρόσθετος χρόνος ήταν συνολικά τέσσερα λεπτά.

Ωστόσο, οι διαμαρτυρίες από τον πάγκο των φιλοξενούμενων έπιασαν τόπο και ο Βάσκος διαιτητής παραδέχθηκε πως έκανε λάθος, με αποτέλεσμα να φωνάξει τους παίκτες πίσω στον αγωνιστικό χώρο για να επαναρχίσει το παιχνίδι για το ένα λεπτό.

Μάλιστα, οι παίκτες της Σεβίλλη είχαν πάει ήδη στα αποδυτήρια, είχαν βγάλει μπλούζες, παπούτσια, κάλτσες, την ίδια ώρα που οι ποδοσφαιριστές της Γρανάδα έμεναν στον αγωνιστικό χώρο για να διαμαρτυρηθούν.