18.2 C

Σουηδία – Πολωνία: «Ξαναχτύπησε» ο Φόρσμπεργκ, μείωσε με τρομερή γκολάρα ο Λεβαντόφσκι (vid)

Ο Έμιλ Φόρσμπεργκ έχει βάλει δύσκολα στην Πολωνία, με τη Σουηδία να διπλασιάζει τα τέρματά της χάρη στο μέσο της Λειψίας, ο οποίος στο 59′ έκανε το 2-0 και τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να μειώνει δύο λεπτά αργότερα.

Η Σουηδία, η οποία άνοιξε το σκορ με το καλησπέρα, χάρη στο γκολ του Φόρσμπεργκ στο 2′ έκανε το 2-0 στο 59ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον συνήθης «ύποπτο» να ξαναχτυπά. Ο Κουλουσέβσκι έφυγε στην κόντρα από δεξιά, μπήκε στην περιοχή, την έβγαλε ωραία έξω στον 29χρονο, ο οποίος πλάσαρε, γράφοντας το 2-0.

Δύο λεπτά μετά, ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι με ατομική ενέργεια μπήκε στην περιοχή και με φοβερό δεξί σουτ στην απέναντι γωνία μείωσε σε 2-1, με την Πολωνία να δηλώνει παρούσα.