16.4 C

«Σταμάτησε» την Γουότφορντ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Οι «κόκκινοι διάβολοι» επικράτησαν με 2-1 της ομάδας- έκπληξης της Premier League εκτός έδρας

Τέλος στην νικηφόρα πορεία της Γουότφορντ στην Premier League έβαλε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι «μπέμπηδες» επικράτησαν με 2-1 της ομάδας του Χάβι Γκράθια σ’ ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο και βελτίωσαν σημαντικά την βαθμολογική θέση τους.

Στο 35’ ο Ρομελού Λουκάκου άνοιξε το σκορ με προβολή μετά από σέντρα του Άσλεϊ Γιάνγκ. Τρία λεπτά αργότερα ο Κρις Σμόλινγκ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Ζοσέ Μουρίνιο με δυνατό σουτ.

Η Γουότφορντ μείωσε σε 2-1 στο 65’ με το δυνατό σου του Αντρέ Γκρέι, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάτι περισσότερο μέχρι το τέλος του ματς. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Νεμάνια Μάτιτς για την Γιουνάιτεντ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.