22.6 C

Στόχος των οπαδών της Αντβέρπ ο Σιδηρόπουλος, του πέταξαν κουτάκια μπίρας! (vid)

Δεν πέρασε και τόσο καλά ο Σιδηρόπουλος στον αγώνα ανάμεσα στην Αντβέρπ και την Αλκμάαρ, για τα play-off του Europa League, καθώς υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες για τις αποφάσεις που πήρε.

Συγκεκριμένα ο Έλληνας διαιτητής απέβαλε στο 37ο λεπτό τον Μποκανί κι άφησε την Αντβέρπ με 10 παίκτες ενώ στο 73’ απέβαλε και τον Λάμεκ Ζε με δεύτερη κίτρινη κάρτα επειδή έβγαλε την μπλούζα κατά την διάρκεια των πανηγυρισμών μετά το γκολ που πέτυχε.

Έτσι οι Βέλγοι μένοντας με 9 παίκτες ισοφαρίστηκαν από την Αλκμάαρ στο 90’ και τελικά ηττήθηκαν με 1-4 στην παράταση.

Εκεί τα πράγματα ξέφυγαν καθώς οι οπαδοί των γηπεδούχων πέντε λεπτά πριν τη λήξη της παράτασης πέταξαν κουτάκια μπύρας προς τον Σιδηρόπουλο κι επιχείρησαν να εισβάλουν στον αγωνιστικό χώρο, οπού την τελευταία στιγμή τους απέτρεψαν οι security του γηπέδου.

Η «βροχή» από κουτάκια μπύρας και πλαστικά ποτήρια συνεχίστηκε και στο τέλος του παιχνιδιού, χωρίς ευτυχώς να υπάρξει κάποιος τραυματισμός.