20.9 C

Super League 2: Στην κορυφή με ανατροπή επί του ΠΑΟΚ Β’ η Βέροια, στάση στο Παγκρήτιο για την ΑΕΚ Β’ (vid)

Ασταμάτητη και αήττητη η Βέροια του Παύλου Δερμιτζάκη πέρασε και από τη Θεσσαλονίκη με νίκη-ανατροπή επί του θλιβερού ΠΑΟΚ Β’ του Πάμπλο Γκαρσία.

Η ομάδα της Βέροιας ήταν καλύτερη σε ολόκληρο τον αγώνα στο γήπεδο του Μακεδονικού και παρότι βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ από τέρμα του Πανίδη μόλις στο 2ο λεπτό, κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση πανηγυρίζοντας εντέλει το τρίποντο χάρη στα τέρματα των Γιακουμάκη και Πασσά μέσα σε 3 λεπτά από το 22′ μέχρι το 25′.

Στα άλλα σημαντικά παιχνίδια της ημέρας (24/11) η ΑΕΚ Β’ «κόλλησε» στο 0-0 απέναντι στον Εργοτέλη στο Παγκρήτειο, όσο η Ξάνθη περνούσε… σίφουνας από την έδρα της δύσμοιρης και ερασιτεχνικής Καβάλας (0-6), που αγωνίστηκε με 10 παίκτες για παραπάνω από 20 λεπτά, καθώς νεαρός ποδοσφαιριστής της παρακολουθούσε διαδικτυακό μάθημα για το Πανεπιστήμιο στα αποδυτήρια!

Την ίδια στιγμή ο Ολυμπιακός Βόλου πανηγύρισε την πρώτη νίκη στη σεζόν σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι απέναντι στον Απόλλωνα Πόντου (3-2), ενώ ο Ηρακλής έμεινε για τέταρτη σερί αγωνιστική στην ισοπαλία στην έδρα των Τρικάλων (0-0). Την ίδια ώρα η ΑΕΛ επικράτησε με 2-0 του Πανσερραϊκού στο Αλκαζάρ.

Το γκολ της αγωνιστικής πέτυχε ο Δούμτσης της Καλλιθέας στη νίκη της ομάδας του με 1-0 επί του Αιγάλεω.