19.1 C

Super League Κ15: Άνετο πέρασμα και τεσσάρα του Ολυμπιακού στον Άρη

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του πέτυχε ο Ολυμπιακός στο πρωτάθλημα της Super League Κ15, αφού πέρασε νικηφόρα από τη Θεσσαλονίκη νικώντας 2-4 τον Άρη.

Οι Ερυθρόλευκοι με πρωταγωνιστή τον Χαράλαμπο Κωστούλα που πέτυχε ακόμα ένα χατ-τρικ δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα απέναντι στους Κίτρινους και παρέμειναν στην κορυφή.

Το σκορ άνοιξε ο Κωστούλας 24′, ενώ ο ίδιος παίκτης λίγο αργότερα έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του Πειραιά.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-1, όμως ο Ολυμπιακός με καθαρό μυαλό στο δεύτερο ημίχρονο καθάρισε εύκολα με τα γκολ του Πλη και του Κωστούλα. Το μόνο που κατάφεραν οι Θεσσαλονικείς ήταν να πετύχουν ένα τέρμα ελάχιστα λεπτά πριν από το τέλος της αναμέτρησης.

Έτσι η ομάδα του Τάσου Πάντου πέτυχε ακόμα μία νίκη και δείχνει ότι υπάρχουν γερές βάσεις για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Ολυμπιακός (Πάντος): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γκόγκος (87’ Γκρόζος), Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Τζώρτζης, Ζουριδάκης, Πλης (77’ Καρακώστας), Κωστούλας, Δαρβίρας (58’ Φίλης), Οσάφι (77’ Φράγκος).