16.6 C

Συνεχίζει το νικηφόρο σερί της η Σίτι (vid)

Ο Στέρλινγκ με τρία τέρματα χάρισε τη νίκη στη Μάντσεστερ Σίτι κόντρα στη Γουότφορντ (3-1)

Στην κορυφή της Premier League παρέμεινε η Μάντσεστερ Σίτι, καθώς επικράτησε της Γουότφορντ με 3-1. Κορυφαίος για την ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα, που δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να πάρει τη νίκη, ήταν ο Ραχίμ Στέρλινγκ που έκανε χατ τρικ.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος δεν κατάφεραν να σκοράρουν, αλλά στο δεύτερο καθάρισαν το ματς. Ο Στέρλινγκ πέτυχε τρία τέρματα σε περίπου 13 λεπτά και χάρισε στους μπλέ τους τρεις βαθμούς. \

Το πρώτο γκολ το σημείωσε στο 46ο λεπτό. Στη συνέχεια πέτυχε ακόμη δύο τέρματα, έκανε το 3-0 και καθάρισε το ματς. Το μόνο, που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι, ήταν να μειώσουν με τον Ντεουλεφέου.

Μάντσεστερ Σίτι: Έντερσον, Γουόκερ, Κομπανί, Οταμέντι, Ζιντσένκο, Νταβίντ Σίλβα, Γκουντογκάν, Μπερνάρντο Σίλβα, Στέρλινγκ (64’ Σανέ), Μαχρέζ (90’ Φοντέν), Αγουέρο (80’ Ζεσούς)

Γουότφορντ: Φόστερ, Γιάνμαατ, Καμπρέρα (82’ Κάθκαρτ), Καμπασελέ, Μασίνα, Καπουέ, Ντουκούρ, Κίκο (65’ Ντεουλοφέου), Κλέβερλι, Γκρέι, Σαξές (65’ Ντίνεϊ)