21.6 C

Τα δύο σοβαρά λάθη του Μάντεν που προκάλεσαν την οργή του Μαρτίνς (vid)

Δεν χαρίστηκε στον Σκωτσέζο διαιτητή Μπόμπι Μάντεν ο Πέδρο Μαρτίνς μετά το τέλος της αναμέτρησης του Ολυμπιακού κόντρα στη Λουντογκόρετς.

Ο Πορτογάλος χαρακτήρισε κακή τη διαιτησία και στάθηκε σε δύο φάσεις που καθόρισαν την εξέλιξη του αγώνα και επέτρεψαν στους Βούλγαρους να σταθούν όρθιοι στο Καραϊσκάκη (1-1).

Στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ελ Αραμπί μετά από κάθετη φεύγει ταχύτατα στην κόντρα, ο Βερντόν πέφτει πάνω του και τον σπρώχνει με αποτέλεσμα να πέσει κάτω.

Ο πρώην αμυντικός της Αλαβές είναι τελευταίος παίκτης και έπρεπε να δοθεί φάουλ και κόκκινη κάρτα, με τον Μάντεν να μη βλέπει κάτι αντικανονικό.

Ανάλογη η στάση του Σκωτσέζου και στο 77ο λεπτό. Ο Χασάν δέχθηκε την αγκωνιά από τον Βερντόν στην προσπάθεια του να πάρει καλύτερη θέση και να γίνει κάτοχος της μπάλας, όμως ο διαιτητής αρνείται το πέναλτι.