24.6 C

Τερζής: Δόθηκε μια λάθος απόφαση, θα μπορούσαμε να πάμε στο τάι μπρέικ

Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε του ΠΑΟΚ με 3-1 σετ στο Ρέντη στην πρώτη αγωνιστική του δευτέρου γύρου, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται που λόγω VAR δόθηκε φιλέ στον Βαν Ντεν Ντρις και ο πόντος κατέληξε στους γηπεδούχους.

Ο πασαδόρος του Δικεφάλου, Θάνος Τερζής, εξέφρασε το παράπονο του στη συνέντευξη Τύπου, τονίζοντας πως «δόθηκε μια λάθος απόφαση που έγινε πριν τη φάση του φιλέ».

Αναλυτικά όσα είπε:

«Έγινε ένα καλό παιχνίδι, ιδίως στο 4ο σετ, είχε θέαμα και ικανοποίησε τον κόσμο που το είδε από την τηλεόραση. Κάναμε κενό στο 3ο σετ που δε μπορούσαμε να ακολουθήσουμε τα δυνατά σερβίς του Ολυμπιακού. Η ομάδα μου συνεχίζει, θέλουμε να εκμεταλλευτούμε το καλό πρόγραμμα που έχουμε και να μαζέψουμε βαθμούς. Δεν θέλω να σταθώ σε απουσίες, τραυματισμούς ή οτιδήποτε άλλο.

Οι ομάδες που κάνουν πρωταθλητισμό πρέπει να προχωράνε ανεξάρτητα από τα εμπόδια που ορθώνονται μπροστά τους. Για την επίμαχη φάση θα την δούμε στο βίντεο. Δεν ξέρω αν έγινε φιλέ. Και οι διαιτητές πρέπει να βλέπουν το βίντεο. Νωρίτερα έγιναν και δύο πιαστά.

Έχει διαφορά η άμυνα από την κάλυψη. Δεν είπα πως χάσαμε από την διαιτησία. Σε έναν τελευταίο πόντο που θα μπορούσαμε να είχαμε οδηγήσει το ματς στο τάι μπρέικ δόθηκε μία λάθος απόφαση που έγινε πριν τη φάση του φιλέ και θα μπορούσαμε να είχαμε πάει στο τάι μπρέικ».