21.2 C

«Τεσσάρα» για τη Μίλαν, πριν τον Ολυμπιακό (video)

Η «αγριεμένη» Μίλαν νίκησε εκτός έδρας τη Σασουόλο με 4-1, πριν υποδεχθεί την Πέμπτη (4/10) τον Ολυμπιακό στο San Siro για τη 2η αγωνιστική του Γιουρόπα Λιγκ

Την Πέμπτη (4/10) η Μίλαν υποδέχεται τον Ολυμπιακό στο Σαν Σίρο για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.

Οι «ροσονέρι»… αγρίεψαν πριν το ματς με τους «ερυθρόλευκους», επικρατώντας εκτός έδρας της Σασουόλο με 4-1, για την 7η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Ο Τζενάρο Γκατούζο δεν είχε στη διάθεσή του τον Αργεντίνο άσο, Γκονζάλο Ιγκουαΐν, ωστόσο οι ποδοσφαιριστές που βρίσκονταν στον αγωνιστικό χώρο ήταν… υπεραρκετοί για να χαρίσουν στους Μιλανέζους μια εύκολη νίκη.

Ο Κεσί στο 39′ άνοιξε το σκορ για τους «ροσονέρι», ενώ στο 50′ ο Σούσο και στο 60′ ο Κασιγιέχο έκαναν τρία τα τέρματα της ομάδας τους. Στο 68′ μείωσε σε 1-3 για τους γηπεδούχους ο Ντζούρισιτς και στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα ο Σούσο με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα στον θρίαμβο της Μίλαν.