13.2 C

Τίγρη, αν δεις τον Μαρτσίνιακ να «ζορίζεται», καν’ το όπως ο Ανιέλι!

Ο Thomas Shelby αποκαλύπτει πώς ο Ανιέλι… «ευχήθηκε» στον Πολωνό ρέφερι κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου Τότεναμ-Γιουβέντους και η ομάδα του «καθάρισε» τους Λονδρέζους

This is Thomas Shelby of PEAKY BLINDERS speaking now, bro. Good afternoon to mr. Melissanidis. Εύχομαι υγεία και πρόκριση στους ομίλους του Champions League, bro.

Αν στραβώσει κάτι, απόψε, με τον διαιτητή τον Πολωνό Σιμόν Μαρτσίνιακ, που δεν το νομίζω δηλαδή, άκου αυτό,  mr Tiger. Ένα περιστατικό θα διηγηθώ που έγινε φέτος στον αγώνα Τότεναμ – Γιουβέντους 1-2 στο Γουέμπλεϊ, στους ομίλους του Champions League.

Ο Μαρτσίνιακ είχε παίξει Τότεναμ στο πρώτο ημίχρονο. Κανά τρίλεπτο, πριν λήξει το ημίχρονο, ο Ανιέλι, Juve’s owner, ο ιδιοκτήτης, μπούκαρε στη φυσούνα, bro. Μαζί του κι ο president της Γιούβε, Τζουζέπε Μοράτα.

Κάτι ψιθύρισαν στο αυτί του Μαρτσίνιακ, bro. Στο φανερό. Παρουσία κι άλλων, όπως του Αργεντινού προπονητή της Τότεναμ, Μαουρίτσιο Ποτσετίνο. Τι του ψιθύρισαν; Who knows, bro. Το πιο πιθανό είναι να του ευχήθηκαν καλή επιτυχία στο δεύτερο μέρος.

Μπαίνει στο δεύτερο ημίχρονο ο Μαρτσίνιακ και παίζει 100-0 Γιούβε, bro. Είχαν πιάσει τόπο οι ευχές του Ανιέλι και του Μοράτα. Και το 1-0 από το πρώτο ημίχρονο, με γκολ του Σον, έγινε 1-2 με δυο γκολ του Ιγκουαΐν!

Μετά το ματς ο Μαουρίτσιο Ποτσετίνο το είπε καθαρά: «Τι ήθελαν στη φυσούνα ο Ανιέλι με τον Μοράτα; Η συμπεριφορά του Σίμωνα Μαρτσίνιακ άλλαξε». Φουλ Γιούβε, bro.

Γι αυτό, αν κάτι δεν πάει καλά απόψε, καλό είναι κάποιος από την ΑΕΚ, αν είναι δυνατόν ο ίδιος ο Μελισσανίδης, να πάει στην φυσούνα στο ημίχρονο και να κάνει τις ίδιες ευχές στον Μαρτσίνιακ, που έκαναν ο Ανιέλι με το Μοράτα. Πιάνουν τέτοιες ευχές, bro.