20.5 C

Την «πάτησε» η Ίντερ (video)

Ούτε τη δεύτερη αγωνιστική μπόρεσε η Ίντερ να πάρει τη νίκη, καθώς έμεινε στο ισόπαλο 2-2 κόντρα στην Τορίνο

Ούτε την δεύτερη αγωνιστική της Serie A μπόρεσε η Ίντερ να πανηγυρίσει νίκη στο πρωτάθλημα. Οι «νερατζούροι» παρά το ισχυρό προβάδισμα που είχαν αφού προηγούνταν στο ημίχρονο με 2-0, κατάφεραν να δεχθούν δύο γκολ στο δεύτερο 45λεπτο, μένοντας στο 2-2 κόντρα στη Τορίνο.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 6′ ο Πέρισιτς με ωραίο τελείωμα από το ύψος του πέναλτι, έπειτα από πάσα του Μάουρο Ικάρντι. Στο 32′ ο κεντρικός αμυντικός της Ίντερ, Στέφαν Ντε Βράι, σκόραρε με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Πολιτάνο, κάνοντας τους «τιφόζι» που βρέθηκαν στο «Giueseppe Meazza» να πανηγυρίσουν έξαλλα. Λίγοι, όμως περίμεναν όσα θα ακολουθούσαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Αρχικά, στο 55′ ο Μπελότι εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική μπαλιά του Φαλκέ στην πλάτη της άμυνας της Ίντερ και αφού πέρασε τον Χαντάνοβιτς, μείωσε σε 2-1, βάζοντας ξανά στο παιχνίδι την ομάδα του Βάλτερ Ματσάρι. Στο 68′ ο Μεϊτέ με σουτ στην δεξιά γωνία του Σλοβένου τερματοφύλακα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, καθώς στη συνέχεια του αγώνα καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να πετύχει άλλο τέρμα.