15 C

Το πάλεψε ο Κολοσσός, νικητής το Λαύριο

Το Λαύριο νίκησε με 74-70 τον Κολοσσό Ρόδου, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Basket League

Το Λαύριο, αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο, πήρε τη νίκη απέναντι στον Κολοσσό Ρόδου με 74-70, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Basket League.

Η ομάδα της Ρόδου ήταν μπροστά στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, έχοντας κορυφαίους τους Άσκα και Πίνκστον με 16 και 15 πόντους, αντίστοιχα, ωστόσο οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση στο τέταρτο και καθοριστικό δεκάλεπτο, παίρνοντας την 3η τους νίκη στο πρωτάθλημα σε έξι ματς.

Πρωταγωνιστές για τους νικητές ήταν οι Ντόρον Λαμπ με 21 πόντους, δυο ριμπάουντ και μια ασίστ, και ο Μίλαν Μιλόσεβιτς που έκανε νταμπλ-νταμπλ με 16 πόντους και 14 ριμπάουντ!

Δεκάλεπτα: 14-19, 34-35, 52-55, 74-70