18.3 C

Τότεναμ – Νιούκαστλ 1-1: Νέα γκέλα εντός έδρας με πέναλτι στο 97′

Δεύτερο ματς στην έδρα και νέα γκέλα για την Τότεναμ. Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο έμεινε στο 1-1 με τη Νιούκαστλ και γνώρισε δεύτερη απώλεια βαθμών σε τρεις αγωνιστικές.

Στο 25′ οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με γύρισμα του Κέιν ο Μόουρα έκανε το πλασέ και έγραψε το 1-0, ενώ ο Σον έχασε δύο ευκαιρίες για το 2-0 με δύο δοκάρια στο 30′ και στο 40′.

Όσο ο Ντάρλοου και τα δοκάρια κρατούσαν τη Νιούκαστλ ζωντανή στο ματς, τόσο μεγαλύτερη ήταν η πιθανότητα να γίνει το… κακό στο τέλος. Ο Ντάιερ έκανε χέρι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και κατόπιν χρήσης VAR δόθηκε το πέναλτι και ο Κάλουμ Γουίλσον από την άσπρη βούλα διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 26/9

Μπράιτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-3 (40′ πεν. Μοπέ, 90+5′ Μαρτς / 43΄ αυτ. Ντανκ, 55′ Ράσφορντ, 90+10′ πεν. Μπρούνο Φερνάντες)

Κρίσταλ Πάλας – Έβερτον 1-2 (26′ Κουγιατέ / 10′ Κάλβερτ-Λιούιν, 40′ πεν. Ριτσάρλισον)

Γουέστ Μπρομ – Τσέλσι 3-3 (4′, 25′ Ρόμπινσον, 27′ Μπάρτλεϊ / 54′ Μάουντ, 70′ Χάντσον-Οντόι, 90+3′ Έιμπραχαμ)

Μπέρνλι – Σαουθάμπτον 0-1 (5′ Ινγκς)