12.5 C

Τρίτο σερί τρίποντο για την πρώτη Ρεάλ!

Η Ρεάλ Μαδρίτης είναι εδώ. Οι «μερένγκες» συνεχίζουν να ανακάμπτουν και απέναντι στην Οσασούνα πανηγύρισαν την τρίτη διαδοχική του νίκη (2-0) τις τελευταίες εβδομάδες στη La Liga.

Η ομάδα του Ζιντάν άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό, με τον Κρος στην αντεπίθεση να βρίσκει τον Βινίσιους και εκείνος μ’ ένα απίστευτο σουτ «έγραψε» το 1-0. Ο Βραζιλιάνος μετά το επίτευγμά του ξέσπασε σε κλάματα, ενδεχομένως εξαιτίας ορισμένων αποδοκιμασιών που δέχτηκε μερικά λεπτά νωρίτερα.

Στο 72′ ήταν η σειρά του Ροντρίγκο να σκοράρει και να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, πετυχαίνοντας έτσι το παρθενικό του τέρμα με τη φανέλα της «Βασίλισσας» έπειτα από τη μεταγραφή του σε αυτήν το περασμένο καλοκαίρι.

Με τη νίκη αυτή  η Ρεάλ προσπέρασε τη συμπολίτισσα και έπιασε κορυφή με 14 βαθμούς.