16.7 C

Τρομερός Χάρντεν με 49 πόντους, έγινε δεύτερος κορυφαίος σκόρερ των Ρόκετς

Οι Χιούστον Ρόκετς πήραν μία δραματική νίκη κόντρα στους Ντάλας Μάβερικς με 153-149 στην παράταση, με τον Τζέιμς Χάρντεν να σπάει όλα τα κοντέρ, σταματώντας στους 49 πόντους.

Ο Αμερικανός σούπερ σταρ ήταν ασταμάτητος ξεκινώντας την πρώτη περίοδο έχοντας σκοράρει 23 πόντους. Μάλιστα, οι δύο ομάδες φαίνεται ότι ξέχασαν να παίξουν άμυνα στο πρώτο ημίχρονο, καθώς σημείωσαν μαζί 160 πόντους, τους περισσότερους που έχουν σημειωθεί στις τελευταίες 20 σεζόν του NBA.

Η συνέχεια ήταν εξίσου εντυπωσιακή με τους Ρόκετς τελικά να παίρνουν μία πολύ δύσκολη νίκη στην παράταση.

Πάντως ο Χάρντεν έγραψε ιστορία, καθώς με τους 49 πόντους που σημείωσε ξεπέρασε τον Κάλβιν Μέρφι και έγινε ο δεύτερος κορυφαίος σκόρερ στην ιστορία των Ρόκετς και πλέον κυνηγά τον θρύλο τηςομάδας, Χακίμ Ολάζουον στην πρώτη θέση.