21.6 C

ΤΣΣΚΑ – Κάλεβ Τάλιν 102 -107: Δεύτερη σερί σφαλιάρα για την ομάδα του Ιτούδη

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας δεν διανύει την καλύτερη περίοδο, καθώς ηττήθηκε για δεύτερη σερί αγωνιστική στην VTB League, αυτή τη φορά από την Κάλεβ Τάλιν στην έδρα της, παρά το γεγονός ότι πέτυχαν πάνω από 100 πόντους.

Ο σεληνιασμένος Χίλιαρντ πέτυχε 38 πόντους, ωστόσο αυτοί δεν ήταν αρκετοί. Μάλιστα στην τελευταία περίοδο το επιμέρους σκορ ήταν 23 – 39 υπέρ των Εσθονών, οι οποίοι ανέτρεψαν το προβάδισμα 11 πόντων των Μοσχοβιτών.

Ο Μάικ Τζέιμς πέτυχε 19 πόντους, αλλά ήταν μοιραίος καθώς έχασε κρίσιμο σουτ στο φινάλε. Η Κάλεβ με την σειρά της είχε τρεις παίκτες με περισσότερους από 20 πόντους (Κιν 26, Κεμπ 24, Τζόσααρ 21). Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα της ΤΣΣΚΑ, η οποία βρίσκεται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τα δεκάλεπτα: 25-21, 48-41, 79-68, 102-107.