24.6 C

Βερόνα – Ίντερ 1-2: Έβδομη σερί νίκη για το ασταμάτητο τρένο του Κόντε

Η Βερόνα τη φετινή σεζόν έβαλε δύσκολα στη Serie A σε Μίλαν, Γιουβέντους και Αταλάντα. Για την Ίντερ το παιχνίδι στο «Μπεντεγκόντι» είχε ιδιαίτερη σημασία και για τον προαναφερθέντα λόγο, αλλά και γιατί η Γιουβέντους ηττήθηκε από τη Φιορεντίνα στο Τορίνο.

Οι παίκτες του Αντόνιο Κόντε μετά από ένα νωθρό πρώτο ημίχρονο στο 0-0, έφτασαν στο τρίποντο με καλή εμφάνιση στο δεύτερο μέρος και έφτασαν τις επτά σερί νίκες στη Serie A (2-1).

Στο 52ο λεπτό ο Ασράφ έκανε σέντρα από τα δεξιά και με γυριστό σουτ ο Λαουτάρο Μαρτίνες έγραψε το 0-1. Μάλιστα, αυτό ήταν το πρώτο του γκολ μετά από έναν μήνα.

Μετά το τραγικό λάθος του Χαντάνοβιτς στο 63ο λεπτό (έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του) ο Ίλιτς έφερε το ματς στα ίσα και έδωσε νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 69ο λεπτό. Ο Μπρόζοβιτς έβγαλε σέντρα από τα δεξιά, ο Σκρίνιαρ πήδηξε ψηλότερα από όλους και με δυνατή κεφαλιά ολοκλήρωσε την ανατροπή και οδήγησε την Ίντερ (με ματς περισσότερο) στην κορυφή.