21 C

Βόλος – ΑΕΚ: Τα δύο γκολ, η μη τήρηση του fair play και η απίστευτη ένταση στο ημίχρονο! (vid)

Ο Βόλος έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί κόντρα στην ΑΕΚ αφού στο 40ό λεπτό ο Ρεγκατέν αστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε ο Πουρίτα με την Ένωση να τιμωρεί την ομάδα της Μαγνησίας.

Ο δεξιός μπακ του Βόλου υπέστη μυϊκό τραυματισμό λίγα λεπτά αργότερα, με τους παίκτες του Αργύρη Γιαννίκη να μην πετούν την μπάλα έξω και να συνεχίζουν κανονικά τη φάση για να βρουν εν τέλει δίχτυα με τον Ανσαριφάρντ από ασίστ του Τσούμπερ.

Εν συνεχεία από την άστοχη έξοδο του Κλέιμαν ο Άμραμπατ ανατράπηκε, αλλά ο Τζοβάρας συνέχισε τη φάση και άφησε τον Τσούμπερ να εκτελέσει για το 0-2.

Σημειώνεται πως ακολούθησε μεγάλη ένταση στο ημίχρονο με τον διαιτητή να μοιράζει τις κίτρινες με το… τσουβάλι.