25.3 C

Βόλος – Άρης: Εκρηκτικό ξεκίνημα στην επανάληψη και… 1-2 μέσα σε τρία λεπτά (vid)

Το παιχνίδι του Βόλου με τον Άρη μπορεί να πέρασε από 40 κύματα κι άλλες τόσες μπουνιές στο Πανθεσσαλικό, ωστόσο από τη στιγμή που αποφασίστηκε να συνεχιστεί μετά από σχετική εισήγηση του διαιτητή Καραντώνη, μας αποζημιώνει με το θέαμα εντός των τεσσάρων γραμμών, αφού είδαμε 2 γκολ μέσα διάστημα τριών λεπτών με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους.

Συγκεκριμένα, οι Κίτρινοι είδαν τον Ματέο Γκαρσία να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 46′ μετά από την επιμονή του στο μαρκάρισμα του Ρίνερ, κλέψιμο ψηλά και ιδανική εκτέλεση με το αριστερό.

Ωστόσο η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε για πολύ, καθώς ο Ορόζ μετά το παρθενικό του γκολ στη Νίκαια με τη φανέλα του Βόλου, βρήκε δίχτυα κι απόψε, μετά από αναστάτωση στην περιοχή του Άρη διαμορφώνοντας το 1-2.

ΤΟ 1-2 ΤΟΥ ΟΡΟΖ