18.4 C

Βόλος – Ατρόμητος 2-3: Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό

Με τον Μανούσο να πετυχαίνει χατ τρικ μέσα σε 36 λεπτά, ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη στο Βόλο επί της ομώνυμης ομάδας και παρέμεινε στη δεύτερη θέση των play out.

Ο Ατρόμητος έδειξε από τα πρώτα λεπτά τις… ορέξεις του, καθώς ο Μανούσος μόλις στο 8ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Η συνέχεια ήταν ανάλογη με τον Έλληνα επιθετικό να σημειώνει και δεύτερο τέρμα στο 38ο λεπτό, αλλά δεν σταμάτησε εκεί.

Στο 44 ο Μανούσους ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του, βάζοντας τις βάσεις για μία εύκολη επικράτηση, η οποία ωστόσο ήρθε μετά από πολύ κόπο.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Βόλος θέλησε να αντιδράσει, κάτι που κατάφερε να το κάνει στο 49 όταν ο Κυζιρίδης μείωσε σε 1-3.

Οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και προσπάθησαν να μειώσουν ακόμα περισσότερο, όταν ο Τσοκάνης στο 68 έκανε το 2-3.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Βόλος δεν κατάφερε να αποσπάσει την ισοπαλία και έτσι η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με τον Ατρόμητο να παίρνει τη νίκη και να παραμένει τρεις βαθμούς πίσω από τον Αστέρα Τρίπολης.

Βόλος (Φεράντο): Καραγκιόζης (Γκαραβέλης 12′), Μήτογλου, Διαμαντής (Δημόπουλος 46′), Φερράρι, Λύρατζης, Τσοκάνης, Μαξ, Γκουαροτσένα, Γέντρισεκ, Μουνίδ, Κυζιρίδης (Ζοάο Ράφαελ 53′)

Ατρόμητος (Παντελίδης): Μέγιερι, Γκάλο (Κιβρακίδης 60′), Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Νάτσος, Μπουσουλάτζιτς, Ντε Πο, Ραμπέλο (Ούμπιδες 71′), Ανδρούτσος (Στρούγγης 88′), Μανούσος (Γιακουμάκης 72′)