22.5 C

Βόλος – Λαμία 1-0: Ο Μάντζης χάρισε την πρώτη νίκη στον Γκαγιέγκο

Ο Βόλος πήρε μία σπουδαία νίκη επί της Λαμίας με 1-0, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Super League και ανέβηκε στους 25 βαθμούς, τρεις πίσω από την έκτη θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν στους 24.

Σε ένα παιχνίδι με αρκετές καλές ευκαιρίες στα πρώτα 45 λεπτά, ο Βόλος φαινόταν να πατά καλύτερα στο γήπεδο, αλλά οι παίκτες του Γκαγιέγκο δεν μπορούσαν να βρουν τον στόχο.

Έτσι, το πρώτο μισό της αναμέτρησης έφυγε με λευκή ισοπαλία, αλλά με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι έδειξαν ότι θέλουν περισσότερο τη νίκη.

Μάλιστα, στο 50ο λεπτό ο Μάντζης, μετά από σέντρα του Μουνίθ, άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, μιας και ο Κάχριμαν ήταν εξουδετερωμένος.

Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να σημειώσουν και κάποιο άλλο τέρμα, αλλά δεν τα κατάφεραν, παίρνοντας έτσι ένα πολύ σημαντικό τρίποντο και την πρώτη νίκη τους με τον Γκαγιέγκο στον πάγκο.

Βόλος (Γκαγιέγκο): Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Φεράρι, Οικονόμου (Λύρατζης 75′), Τσίκα, Τσοκάνης, Δημόπουλος, Μουνίθ, Μάντζης (Τόρες 75′), Ζοάο (Γέρντισεκ 84′), Γκουαροτσένα

Λαμία (Μάντζιος): Κάχριμαν, Ασίγκμπα (Λεονάρντο 79′), Βάντερσον, Αντέτζο, Δημούτσος, Σκόνδρας (Βασιλόγιαννης 64′), Βύντρα, Ρόμανιτς (Τιρόνε 74′), Νιάσε, Μπιανκόνι, Καραμάνος