14.4 C

Βουλιαγμένη – Χανιά 26-6: «Ζέσταμα» για ΝΟΒ πριν την Όρβοσι

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης πέντε ημέρες πριν τον αγώνα της χρονιάς στην Βουδαπέστη απέναντι στην Όρβοσι στο πρώτο παιχνίδι της ημιτελικής φάσης του ευρωπαϊκού κυπέλλου υδατοσφαίρισης ανδρών, επικράτησε στο κολυμβητήριο του Λαιμού του ΝΟ Χανίων με 26-6 και πέτυχε την 7η νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας.

Το παιχνίδι έγινε στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής και ο ΝΟΒ επικράτησε με ευκολία διατηρώντας το προβάδισμα στον βαθμολογικό πίνακα. Παρά την ήττα τους τα Χανιά διεκδικούν την είσοδό τους στα πλέι οφ της διοργάνωσης.

Ο αγώνας δεν αντέχει σε κριτική αφού ο ΝΟΒ ήταν πολύ καλύτερος των Κρητικών, όπως μάρτυρα και το τελικό σκορ, προηγήθηκε με 8-0 στην πρώτη περίοδο και 13-2 στο ημίχρονο.

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΧΑΝΙΑ 26-6

Τα οκτάλεπτα: 8-0, 5-2, 7-2, 6-2.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Χρβόγιε Κολιάνιν): Τζωρτζάτος, Μυλωνάκης, Αλαφραγκής 3, Γκιουβέτσης 4, Τρούλος 5, Γούβης, Αφρουδάκης 1, Καλογερόπουλος 1, Χαλυβόπουλος Αρ. 6, Κουρούβανης Ν., Λόζινα 2, Μπάσιτς, Ανδρεάδης, Τσαταλιός 3, Βλάσσης 1.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Κουτρουλάκης, Βολτυράκης, Πολύζος, Αγιωργούσης, Μπατάκης, Γουίλιαμς 2, Χαριτάκης 1, Μπογκντάνοβιτς 2, Κανδανολέων, Σπάχιτς 1, Μαζοκοπάκης, Κουμής, Νικολαΐδης, Πετρόχειλος, Παπαμανωλιουδάκης.