16.8 C

«Ξέρανε» στο 89΄ τη Βαλένθια η Λεγανές

Η Λεγανές του Δημήτρη Σιόβα απέσπασε στο 89ο λεπτό την ισοπαλία από τη Βαλένθια (1-1)

Η Βαλένθια για 89΄κράταγε το τρίποντο, αλλά η Λεγανές είχε άλλα σχέδια και τελικά πήρε το βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Οι φιλοξενούμενοι έχασαν ευκαιρίες να κλειδώσουν τη νίκη και τελικά το «πλήρωσαν» και μάλιστα παραλίγο να χάσουν και το ματς.

Οι «νυχτερίδες» ήταν εξαιρετικές στα πρώτα λεπτά του ματς και αφού προειδοποίησαν με τον Γκαγιά στο 10′, στο 22′ άνοιξαν το σκορ. Ο Κοντογμπιά με κεφαλιά νίκησε τον Κουέγιαρ, με τους γηπεδούχους πάντως να διαμαρτύρονται για επιθετικό φάουλ.

Στη συνέχεια, η Βαλένθια έχασε ευκαιρίες να τελειώσει το ματς, ενώ η Λεγανές προσπαθούσε να ισοφαρίσει. Κι ενώ το ματς φαινόταν ότι θα έληγε 1-0, η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα είχε άλλη άποψη.

Στο 89′ ο Ελ Ζαρ έβγαλε εξαιρετική σέντρα και ο Μπρεθγουάιτ με διπλή προσπάθεια νίκησε το Νέτο και ισοφάρισε σε 1-1. Μάλιστα, η Λεγανές στο 92′ έχασε σπουδαία ευκαιρία να πάρει το ματς. Ο Ελ-Νεσίρι βγήκε μόνος του απέναντι από τον τερματοφύλακα της Βαλένθια, αλλά ο Νέτο του είπε «όχι» και κράτησε την ισοπαλία.