22.6 C

Youth League: Με Πάροτ η Τότεναμ, 1-0 τον Ολυμπιακό

Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι όπου οι δύο τερματοφύλακες δεν χρειάστηκε να επέμβουν πολλές φορές, οι Άγγλοι ήταν πιο αποτελεσματική. Στο πρώτο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που είχε την καλύτερη ευκαιρία, ωστόσο το φαλτσαριστό σουτ του Αρσενίδη στο 17′, αποκρούστηκε σε κόρνερ από τον Ολουβαγέμι.

Μετά το 0-0 του ημιχρόνου και αφού ο Τζολάκης πραγματοποίησε φοβερή επέμβαση από πολύ κοντά στα πρώτα λεπτά του β’ μέρους, ο Πάροτ έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή, καταφέρνοντας έτσι να νικήσει τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού για το 1-0 στο 57′, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το ματς. Ο Έλληνας τερματοφύλακας συνολικά πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση.

Τότεναμ (ΜακΝτέρμοτ): Ολουβαγιέμι, Εγιόμα, Σίρκεν, Μπάουντεν (85′ Ποκετίνο), Μπινκς, Γουόλκοτ, Μάρκαντεϊ (70′ Μαγκομά), Όκλεϊ-Μπουθ, Πάροτ (92′ Ρίτσαρντς), Γουάιτ, Μπένετ.

Ολυμπιακός (Νικοπολίδης): Τζολάκης, Μαρτίνης, Μποσκουίδης (Ασλανίδης 77′), Γκοτζαμανίδης, Φρέρης, Νικόλης, Νεοφυτίδης, Σουρλής (Κατσαβάκης 77′), Φέκκας (Ντότης 85′), Αρσενίδης (Τσέλιος 66′), Βοΐλης (Μπουλάρι 77′).